VI edycja szkolenia rozpoczyna się 28 lutego 2018

Charakterystyka

Efektywna praca każdego zespołu jest możliwa dzięki liderowi, który potrafi poprowadzić ludzi w kierunku realizacji celów. Zdarza się jednak, że on sam realizując strategie i wdrażając plany, potrzebuje wsparcia w podejmowaniu decyzji. Wzrost konkurencyjności wymaga od liderów coraz większej sprawności i efektywności w zakresie zarządzania.

Praktyczna Akademia Lidera to wyjątkowy program cyklu szkoleń stworzony z myślą o osobach, których praca polega na zarządzaniu, koordynowaniu i organizowaniu pracy dla zespołów zadaniowych.

Cykl składa się z sześciu spotkań - na każdym z nich przepracowujemy kompetencje ważne w pracy lidera. Po każdym spotkaniu uczestnik pracuje nad rozwojem tych kompetencji. Dzięki temu program jest niezwykle efektywny. Wiedzę, którą przygotowaliśmy, moglibyśmy przekazać Ci w ciągu dwóch dni szkolenia. Jednak wiemy, że w takiej sytuacji często ląduje ona w „szufladzie”. Dlatego opracowaliśmy zawartość merytoryczną  i jednocześnie praktyczne wdrożenie. Dzięki temu, poziom wykorzystania wiedzy będzie bardzo wysoki, co z pewnością przełoży się na sposób zarządzania i wyniki zespołu. Dodatkowo w rozwoju będzie Cię wspierał koordynator Akademii oraz osobisty mentor. Program jest tak opracowany, aby uczenie przychodziło możliwie jak najbardziej naturalnie. Wszystkie spotkania odbywają się w tygodniu w godzinach popołudniowych 16:00 – 20:00. Zakończenie Akademii potwierdzimy Certyfikatem. Warunkiem jego uzyskania jest obecność i aktywne uczestnictwo na zajęciach.

Dla kogo?

Dla wszystkich osób związanych z koordynowaniem pracy innych ludzi, zarządzaniem i organizacją - dla obecnych i przyszłych liderów. Z zastrzeżeniem, że są to osoby, którym zależy na poprawie efektów. Jeżeli oczekujesz, że dostaniesz wartościową wiedzę oraz że pomożemy Ci ją zastosować  w praktyce - to szkolenie jest dla Ciebie idealne. Jeżeli jednak myślisz, że sama wiedza bez doświadczenia coś zmieni, to nie zapisuj się - szkoda Twego czasu i pieniędzy…

Czego się nauczysz?

Myślenia, dzięki któremu osiągniesz ponadprzeciętne wyniki jako lider zespołu oraz:

  • określania zasad w taki sposób, że zespół nie będzie miał wątpliwości, co jest priorytetem w danym momencie,
  • jasnego precyzowania oczekiwań w celu budowania szacunku i autorytetu,
  • umiejętności coachingowego i mentoringowego wsparcia poszczególnych osób, w zależności od ich etapu rozwoju w zespole,
  • motywowania ludzi do większego zaangażowania,
  • budowania kultury organizacji ciągle rozwijającej i doskonalącej się,
  • zarządzania zespołem, zadaniami i priorytetami w czasie.

Dzięki cyklicznej pracy, poznasz też ciekawych ludzi - nowe znajomości i ich doświadczenie to zawsze duża wartość.

Otrzymujesz następujące wartości:

- uczestnictwo w szkoleniu,
- zapis VOD z poprzedniej edycji na życzenie,
- możliwość konsultacji i wsparcie koordynatora projektu,
- wsparcie osobistego mentora,
- certyfikat ukończenia Praktycznej Akademii Lidera.

Miejsce spotkania:

Siedziba Szkoły Inspiracji: ul. Ciołkowskiego 24, Białystok

Jak się należy przygotować:

Przede wszystkim należy przygotować się do zdobywania nowej wiedzy - świeży umysł, rzeczy do notowania.

"To szkolenie dało mi to, że nabrałam pewności siebie. Czuję się po prostu pewniejsza. Dużo wprowadziłam zmian w moim życiu osobistym, a zawodowym to już w ogóle. Moja firma na tym skorzystała, a ja to widzę w efektach. Po ostatnich spotkaniach stwierdziłam, że jestem za mało życzliwa i przez ostatni okres bardzo dożo poczyniłam zmian. Zmieniłam swoje nastawienie do życia i wiem, że te zmiany są bardzo potrzebne i nie trzeba się ich bać".

Marta Kołosowska - właścicielka piekarni Mako

"Ja się nauczyłam trochę takiej asertywności w stosunku do siebie, czyli by nie dawać sobie wchodzić na głowę. Widzę, że nie ma ludzi niezastąpionych i to wiele dla mnie znaczy. Stałam się bardziej asertywna, nie boję się mówić "nie". Jak czegoś nie chcę, to odmawiam i nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia. A jeśli chodzi o moje pole prywatne, to wykorzystuję je z moją córką, która ma 17 lat i ma teraz okres lekkiego buntu. Muszę z nią rozmawiać trochę inaczej niż zwykle i jakoś to pomału układa się coraz lepiej".

Anna Kopańska - doradca w PKO Bank Polski

"Pierwszą i podstawową rzeczą jaką uświadomiłem sobie po tym szkoleniu jest to, że lider przede wszystkim podejmuje wyzwania. To, czego się tu nauczyłem to to, że nawet jakbym padł na twarz - jeżeli podejmę decyzję, że coś zrobię i naprawdę będę chciał to zrobić - to mogę to zrobić. Sam jestem w stanie zrobić bardzo dużo, jeśli tylko się na to zdecyduję. Rzeczy, których się tu nauczyłem, pozwoliły mi na postawienie granic, na czym mi najbardziej zależało. Wszystko, o czym tutaj mówiliśmy ma sens i ogromną siłę, a dodatkowo ten czas między każdym spotkaniem, może nie był w pełni wykorzystywany przeze mnie, ale posiadanie swojego mentora i bycie mentorem dla kogoś innego, jest ważne, Dzięki temu właśnie najbardziej skorzystałem. Potrafię też lepiej dzielić pracę, umiem powiedzieć, czego oczekuję i co chcę, aby inna osoba wykonała. Łatwiej jest mi postawić granicę i powiedzieć, gdzie sobie nie pozwolę wejść".

Marcin Laskowski - właściciel firmy ECHO MMR

Zapisz się już teraz, a zdobędziesz wiedzę o tym wszystkim...

Spotkanie #1 - Jasne Precyzowanie Oczekiwań

Poznasz schemat, dzięki któremu wyrazisz swoje oczekiwania względem drugiej osoby w sposób taki,  że ona zrozumie "co" i" jak" ma zrobić oraz "dlaczego" jest to tak ważne i jakie mogą być skutki niewykonania tego zadania. Schemat jest o tyle elastyczny, że jak już go raz opanujesz, będziesz mógł stosować go z powodzeniem we wszystkich dziedzinach życia.

Spotkanie #2 - Przemodelowanie problemu na cel

Często pracownicy przychodzą z problemem do przełożonego i oczekują od niego gotowego rozwiązania. Od teraz się to zmieni! Nauczysz się umiejętności coachingowego wsparcia Twoich współpracowników, nakierowania ich na właściwy cel, aby to oni sami zaproponowali sposoby na jego osiągnięcie.

Spotkanie #3 - Myślenie kategoriami "MY"

Każda firma powinna być jak jeden działający zgodnie organizm. Na tym spotkaniu nauczysz się, jak powinna wyglądać atmosfera w firmie, z jakich zachowań warto zrezygnować, co zaakceptować oraz jakie macie zasoby, aby zwiększyć efektywność pracy i zmotywować podwładnych do wspólnego działania.

Spotkanie #4 - Świadome zarządzanie czasem

Jedyna rzecz jakiej zawsze wszystkim brakuje i której nie można odzyskać to czas. Na tym spotkaniu dowiesz się jak zaplanować swój czas pracy poprzez odróżnienie zadań ważnych od pilnych. Od tej pory tylko najistotniejsze zadania i to w terminie będziesz wykonywał Ty sam, a resztę nauczysz się delegować.

Spotkanie #5 - Komunikacja i koncentracja

Na tym spotkaniu zrozumiesz, że lider nie musi być mądrzejszy od swoich pracowników, ale ma mieć umiejętność wykorzystania ich wiedzy i doświadczenia.Odkryjesz jak powinna wyglądać wzajemna komunikacja, by była efektywna i zdrowa oraz jakimi cechami charakteryzuje się dobry lider i co powinien udoskonalać.

Spotkanie #6 - Kształtowanie zespołu i obrona swojego zdania

Dobry zespół charakteryzuje się wzajemnym uzupełnianiem w kompetencje. Na tym spotkaniu odróżnisz, czego brakuje Tobie, a co możesz zrównoważyć umiejętnościami ludzi w Twoim zespole. Nauczysz się też myśleć o przyszłości w kontekście poszukiwania rozwiązań i obrony swojego stanowiska, dzięki czemu będziesz umiał kształtować propozycje przy zachowaniu swojej wartości.

Cena inwestycji: 3900 zł netto

Zapisz się na szkolenie - wypełnij poniższy formularz

Wypełnij formularz swoimi danymi kontaktowymi.

Szanujemy Twoją prywatność. Nie wysyłamy SPAMU i nie sprzedajemy Twoich danych osobom trzecim.

100-procent-gwarancji

Dajemy Ci Gwarancję 100% satysfakcji.

W sytuacji, gdy uznasz, że to szkolenie nie spełniło Twoich oczekiwań,
zwrócimy Ci 100% wpłaconej przez Ciebie kwoty.