Jak sobie radzić ze stresem cz.4

W poprzedniej części skoncentrowałeś się na pracach, jakie wykonujesz.

Teraz opisz relacje z wymienionymi osobami. Nie muszą to być pełne zdania – zrób po prostu zapiski określające każdą relację.

Współmałżonek/partner –

Dziecko (dzieci) –

Inni członkowie rodziny –

Koledzy z pracy –

Przyjaciele –

Inni –

Ostatnia kwestia to twój stosunek do wymagań względem twojego czasu, twoich sił fizycznych i umysłowych, jakie stawiają ci wyżej wymienione osoby. Tutaj także zrób zapiski, jak powyżej.

Współmałżonek/partner –

Dziecko (dzieci) –

Członkowie rodziny –

Praca –

Inni, wobec których mam zobowiązania –

Przyjaciele –

Ja –

Aby podsumować swoje zapiski zrób tabelę. W pierwszej kolumnie wypisz osoby, o których była mowa w tym poście, a w drugiej kolumnie krótko opisz swoje relacje z tą osobą/grupą.

Przykładowo:
Po lewej stronie tabeli wpisujesz „koledzy z pracy”, a po prawej (w podsumowaniu relacji) na przykład: „Pozornie stosunki między nami są dobre, ale mam im za złe, że wszyscy zakładają, że im pomogę, pomimo mojego obciążenia pracą. Nie czuję się członkiem tego zespołu”.

Podziel się ze znajomymi:

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Leave Your Reply