Jak sobie radzić ze stresem cz.7

Odpowiedzi, które udzieliłeś na pytania do tego i poprzedniego artykułu, opisują zarówno obecną sytuację, jak i to, czego sobie życzysz. Przejrzyj zrobione przez siebie notatki i zastanów się nad dziedzinami, w których istnieje zasadnicza różnica między tym, co jest, a tym, co chciałbyś, żeby było.

Następnie wypełnij tabelę złożoną z trzech kolumn.

Pierwsza kolumna – dziedziny, w których jest różnica między moją obecną sytuacją, a tym, co chciałbym.

Druga kolumna – dlaczego jest taka różnica?

Trzecia kolumna – jak to na mnie wpływa?

Istotna jest zwłaszcza druga kolumna – może ona ujawnić specyficzne problemy z ludźmi lub z obciążeniem pracą, albo mgliste przyczyny, takie jak „nierealistyczne oczekiwania” lub „nigdy nie mam czasu”. Dzięki temu ćwiczeniu przybliżysz się do standardu, do którego dążysz i który opisałeś w tym rozdziale.

Podziel się ze znajomymi:

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmailFacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Leave Your Reply