1. Strona główna
  2. chevron_right
  3. O nas

O nas

Misja i cel firmy

Szkoła Inspiracji powstała z pasji… z pasji do pomagania ludziom i firmom w ich rozwoju biznesowym. Rozumiemy i wiemy, że biznes to ludzie i to jest nasza misja – rozwijać ludzi biznesu i biznes dla ludzi.

Wiemy też, że ludzie potrzebują liderów, a liderzy potrzebują ludzi. Dlatego celem jaki sobie postawiliśmy jest dawanie wiedzy, narzędzi, rozwoju i szkoleń dla szefów, kadry zarządzającej, przedsiębiorców. Rozwoju opartego o: logikę, systematykę i metodykę. Rozwoju, którego podstawą jest doświadczenie trenera, a nie sucha teoria wyciągnięta z książek i podręczników.

Przy profesjonalizmie i dbałości o jakość nie rezygnujemy jednak z wartości: empatii, wiarygodności, szacunku, zaufania.

Szukamy inspiracji i inspirujemy w zarządzaniu.

Są takie wartości, które cenimy najbardziej podczas współpracy:

Empatia – bo wiemy, że ludzie wracają w miejsca, w których dobrze się czują.  Dla wielu ludzi biznesu, jesteśmy takim miejscem, ale… naszą ambicją jest przekazywanie tej wartości liderom, żeby osiągnęli zrównoważony rozwój w firmie, skierowany w stronę empatii.

Wiarygodność – nasze szkolenia z zarządzania oparte są o wiedzę płynącą z doświadczenia. Doświadczenie to case’y, przykłady techniki zarządzania. Wiarygodność stawiamy na równi z transparentnością i dlatego nie obiecujemy, a mówimy i pokazujemy jak jest. Znamy plusy zarządzania, ale jasno mówimy też o realnych trudnościach, przeszkodach, a co istotne technikach, jak nad nimi pracować. Nie jesteśmy gołosłowni, a wiarygodność  opieramy na szczerości.

Logika – wynika z tego, że wiemy. Wiemy o tym, że etapy rozwoju firmy to proces dłuższy niż jednorazowy szybki kurs. Nasze propozycje, materiały, programy szkoleniowe i metodologie często wynikają z siebie i są uniwersalnym narzędziem dla ludzi i biznesu. Służą do pracy na rożnych szczeblach w rozwijającej się firmie. Dla nas logika to też optymalizacja czasu pracy. Im bardziej logicznie, tym bardziej uwalniasz swój czas.

Zakres działalności i specjalizacja

Dbamy o  rozwój cech i kompetencji lidera, niezbędnych w prowadzeniu i rozwoju firmy, działu, zespołu, projektu, czy działalności.

Wzmacniamy rozwój kompetencji komunikacji, sprzedaży, współpracy i wielu innych, których na dany moment potrzebujesz.

Pracujemy nad zwiększaniem empatii, poprawieniem Twojej komunikacji, nad świadomością ograniczeń i odzyskaniem Twojego wolnego czasu.

Pracujemy z grupami i zespołami, żeby oszlifować ich możliwości i wprowadzić  wewnętrzną zmianę w zespole. Zmianę, która przełoży się na lepsze wyniki, możliwości szybszego rozwoju firmy lub działu.

Pokazujemy i wdrażamy w firmie podstawy do budowania jej kultury organizacyjnej i stabilizacji poprzez poświęcanie uwagi, równowagę, spójność, pasję i potrzeby ludzi.

Nasz zespół

Lechosław Chalecki

od 2006 roku wspiera i pomaga ludziom biznesu i osobom indywidualnym w rozwoju ich umiejętności, zasobów i kompetencji i w rezultacie firmy. Jest pomysłodawcą i głównym trenerem Szkoły Inspiracji, certyfikowanym coachem i trenerem biznesu, mówcą motywacyjnym.  Jest certyfikowanym coachem NLP oraz specjalistą w dziedzinie neurolingwistyki.

Od 2006 roku przeszkolił blisko 5000 osób, w pond 500 firmach i instytucjach, zarówno dużych takich jak: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Prudential, PZU, Polska Press, Poczta Polska, Uniwersytet w Białymstoku, Totalizator sportowy, jak też mniejszych przedsiębiorstwach.

LinkedIn